Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
Radyo ölçümlemesinin yürütüldüğü URYAD A.Ş’nin adı RİAK A.Ş olarak değişti
29/08/2016
Radyo ölçümlemesinin yürütüldüğü URYAD A.Ş’nin adı RİAK A.Ş olarak değişti
URYAD A.Ş’nin II. Olağan Genel Kurul Toplantısı 25 Ağustos 2016 tarihinde Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de gerçekleştirildi.   Reklamverenler Derneği, Reklamcılar Derneği ve RATEM’in URYAD’dan hisse payı devralarak ortak olduğu URYAD A.Ş tarafından yürütülen hizmetler, bundan böyle Müşterek Endüstri Komitesi yapısı altındaki RİAK A.Ş tüzel kişiliği altında devam edecek.   Genel Kurul üyelerinin geniş katılımı dışında, Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura ve RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy da toplantıda bulunarak mevcut yapının, tüm sektörün bir araya geldiği Müşterek Endüstri Komitesi’ne dönüşmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.   Genel Kurul’da ayrıca yeni dönemde ve yapıda görev yapacak Yönetim Kurulu Üyeleri de belirlendi. Genel Kurul’un hemen ardından gerçekleşen RİAK A.Ş’nin ilk Yönetim Kurulu toplantısında yönetim kadrosu da oluşturuldu. Bu doğrultuda URYAD temsilcisi İlhan Uzundurukan başkan; RVD temsilcisi Yeşim Koçyiğit, RD temsilcisi Doğan Albayrak ve RATEM temsilcisi Aydın Şerbetçioğlu başkan vekilleri olarak seçildi. Yönetim kurulu üyesi Olcay Akay’ın ise genel müdürlük görevine devam etmesi kararı alındı.   RİAK A.Ş Yönetim Kurulu listesi;   İlhan Uzundurukan-Başkan Aydın Şerbetçioğlu-Başkan Vekili Doğan Albayrak- Başkan Vekili Yeşim Koçyiğit- Başkan Vekili Olcay Akay-Üye/ Genel Müdür Ahmet Atılmış-Üye Ali Dönmez-Üye Amber Türkmen-Üye Erdem Seçkin-Üye Erol Kamer-Üye Ferhat Kutluer-Üye Bige Hattat-Üye İsmail Karahan-Üye Olivier Mauxion-Üye Sibel Toprak Egemen-Üye Yüksel Alemdar-Üye Zafer İlik-Üye
Devamını Oku
URYAD, Temmuz 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
16/08/2016
URYAD, Temmuz 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
15 Temmuz’da radyo, var olan potansiyelini bir kez daha gösterdi. Gücünü, etkisini, haber alma ihtiyacını karşılamadaki yetkinliğini son derece net bir şekilde ortaya koydu. Haber yayını yapan radyolar, rating rekorları kırdılar, milyonlar haber alma ihtiyaçlarını haber yayını yapan radyolardan karşıladılar. Teknolojinin sınırları ne kadar genişlerse genişlesin, kitlesel iletişimin atası olan radyonun yerinin asla değişmeyeceği somut olarak gözler önüne serildi.   Her ay URYAD A.Ş. tarafından Nielsen’e yaptırılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın günlük ve haftalık bazda Temmuz 2016 sonuçları açıklandı.   Buna göre; Haftalık radyo dinleme erişim oranı, araştırma sonuçlarına göre toplamda yüzde 61,5 Sosyo-Ekonomik Statü Grupları arasında radyoyu en çok dinleyen, yüzde 69,5 ile AB Grubu Tüm SES gruplarında radyo dinleme haftalık erişim oranları yüzde 55’in üzerinde En çok radyo dinleyen yaş grubu, haftalık yüzde 65,9 oranında erişim ile 25-34 yaş arası Kadınların haftalık radyo erişim oranı yüzde 58 iken bu oran erkeklerde yüzde 66 URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, konuyla ilgili olarak, “15 Temmuz gecesi yapılan darbe girişimini nefretle kınıyoruz. Devletimizin ve milletimizin birlik olup bu girişimi püskürtmesi, ülkemizin geleceği adına kazanılmış bir zaferdir. Medyanın çok önemli bir rol oynadığı bu zorlu süreçte, radyonun etkisini bir kez daha gördük. Yaşanan olaylarla bağlantılı olarak radyo dinleme alışkanlıklarında büyük değişiklikler meydana geldi. Özellikle haber radyoları diğer radyolara göre oldukça ön planda yer aldı. Vatandaşın gündemle ilgili haber alma ihtiyacının en yoğun olduğu bu dönemde, haber radyolarının temmuz ayı dinlenme oranları önceki aylara oranla çok yüksek seviyelere çıktı. Bu durum, ölçümlemelerimizin güvenilirliğinin somut bir kanıtıdır.” dedi.
Devamını Oku
URYAD Temmuz Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
12/08/2016
URYAD Temmuz Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Temmuz 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Temmuz ayında da Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
DEMOKRASİ NÖBETİNİ HEP BİRLİKTE TAÇLANDIRIYORUZ!
03/08/2016
DEMOKRASİ NÖBETİNİ HEP BİRLİKTE TAÇLANDIRIYORUZ!
15 Temmuz 2016’da, vatan hainleri tarafından ülkemizin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya yönelik alçakça bir darbe girişimi gerçekleştirilmiştir.   Devletimizin ve milletimizin birbirine sımsıkı kenetlenmesiyle bu girişim püskürtülmüştür. Demokrasi kazanmıştır. Bu kritik süreçte Türk Medyası; görevini layığıyla yerine getirmiş, devletin, milletin, demokrasinin yanında dimdik durmuştur. Her zaman da duracaktır.   Demokrasi nöbeti vatan bilinciyle devam edecektir!   Bu kutsal nöbet 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenecek Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile taçlandırılacaktır.   Görüşü ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızın davetli olduğu miting için hazırladığımız radyo spotunu dinleyerek ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.   Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Radyo spotunu dinlemek için tıklayınız.
Devamını Oku
RADYO ÖLÇÜMLEMESİNDE GÜÇLER BİRLİĞİ
02/08/2016
RADYO ÖLÇÜMLEMESİNDE GÜÇLER BİRLİĞİ
URYAD ev sahipliğinde düzenlenen imza törenine, RVD Başkanı Ahmet PURA, RVD Yönetim Kurulu Üyesi/Radyo Temsilcisi Suat Sözen, RD Başkanı Kayhan ŞARDAN, RD Yönetim Kurulu Üyesi/Radyo Temsilcisi Doğan Albayrak, RD Genel Müdürü Ayşegül Molu, RATEM Başkanı Yusuf GÜRSOY, URYAD Başkan Yardımcısı Olcay Akay ve URYAD Başkanı İlhan UZUNDURUKAN katıldı. URYAD A.Ş.’nin sahibi URYAD yüzde 70 hissesini koruyarak; yüzde 10’unu RVD'ne, yüzde 10’unu RD'ne, ve yüzde 10’unu ise RATEM'ne devretti. Böylelikle MEK (Müşterek Endüstri Komitesi) yapı kurulmuş oldu ve kurumun adı RİAK A.Ş. olarak değişti.
Devamını Oku
URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay Bloomberg HT’de!
20/07/2016
URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay Bloomberg HT’de!
Uryad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, Nielsen Medya Genel Müdürü Erdem Tolon, Bloomberg HT Radyo Genel Yayın Yönetmeni Açıl Sezen Ender Merter'in sunduğu Reklamarkası programına konuk oldu. Programda radyonun reklam sektörü için öneminden ölçümlemeye ve radyoya yapılan reklam yatırımlarının artışına kadar birçok konu konuşuldu.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ