Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
URYAD, Media Summit 2016’da desteğini gösterdi
04/06/2016
URYAD, Media Summit 2016’da desteğini gösterdi
Medyayı düşünenler, planlayanlar, yönetenler ve markalar Media Summit 2016’da buluştu. URYAD, bu önemli etkinliğin sesi oldu.   2-3 Haziran’da Zorlu PSM’de düzenlenen Media Summit 2016, marka ve medya dünyasının ortak konularını, bir düşünce zenginliği içinde harmanladı. “Dijital Dönüşüm” konusunu gündeme alan ve aralarında RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’nın da bulunduğu değerli konuşmacıların katılımıyla tek bir bakış açısından ziyade, farklı yaklaşımları içinde barındırarak, fikir havuzu oluşturan Media Summit 2016’nın bu seneki sponsorlarından biri de “Summit’in Sesi” sloganıyla URYAD oldu.   Medyanın zenginleşmesine ve gelişmesine dair desteklerini her zaman sunan URYAD, bu sponsorlukla amacını net olarak bir kez daha gösterdi.
Devamını Oku
URYAD 2016 Nisan Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
16/05/2016
URYAD 2016 Nisan Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Nisan 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Nisan ayında Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu.   2016 Nisan ayında sistemden ayrılan aboneler: Kanaltürk Radyo Detaylı Rapor için buraya tıklayınız.
Devamını Oku
URYAD Yönetimi, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u ziyaret etti
13/05/2016
URYAD Yönetimi, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u ziyaret etti
URYAD (Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeleri, radyonun ülkemizdeki yeri ve durumu hakkında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a ziyarette bulundu.   URYAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uzundurukan, URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, URYAD Yönetim Kurulu Üyesi Zafer İlik, Power Grup CEO’su Bülent Turan ve ANAR Araştırma Genel Müdürü tarafından gerçekleştirilen ziyarette, radyo sektörünün genel durumu ve yaşadığı sıkıntılar konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.   URYAD Yönetim Kurulu aynı zamanda “Yayın Hizmetlerinin İzlenme ve Dinlenme Oranı Ölçümlerinin Yapılmasına ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hakkında radyo lehine değişiklik önerilerini iletti. Olumlu geçen görüşmede Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, RTÜK Başkanlığına taleplerini iletileceğini belirtti.
Devamını Oku
6 Mayıs Radyo Günü’ne özel radyo spotu hazırlandı
05/05/2016
6 Mayıs Radyo Günü’ne özel radyo spotu hazırlandı
URYAD’ın 6 Mayıs Radyo Günü’ne özel hazırladığı radyo spotunun hayata geçirilmesinde kalabalık bir kadro çalıştı. İlancılık Reklam Ajansı Eş Başkanı Ender Merter, Kreatif Direktörü Mithat Çalışkan ve Müşteri Temsilcisi Melis Aydın tarafından koordine edilen prodüksiyon IPD’de gerçekleştirildi.   Seslendirmede; "Hayat Bilgisi" adlı radyo programının efsane ikilisi Ali Ertem ve Fatih Sarıkan’ın yanı sıra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Tarık Özhan, Özge Haddur, Berna Yalnız, Aziz Barkın Kadıoğlu da görev aldılar. Öğrenciler aynı zamanda IPD Süpervizörü Tamer Çınarcık ile sohbet etme ve post prodüksiyon dünyasındaki gelişmeler hakkında bilgi alma fırsatı da buldular.
Devamını Oku
Basın Açıklaması
29/04/2016
Basın Açıklaması
20 Mart 2016 tarihli Yeni Şafak gazetesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptığım URYAD A.Ş. ve radyo ölçümleri hakkında gerçek dışı içeriğe sahip bir haber yayımlanmıştır. Yayınlanan habere şimdiye kadar tarafımızca dönüş yapılmamış olması, yanlış algılama ve yorumlamalara sebep olduğundan cevap verme zorunluluğu doğmuştur.   Bahsi geçen haber, URYAD’ın o dönemde anlaşmalı olduğu PR şirketi aracılığıyla, yazılı sorulara yazılı cevap verme yöntemiyle gerçekleşecekti. Ancak haberde, PR şirketi aracılığı ile gönderilen yazılı cevapların içeriğinde kesinlikle olmayan bazı değerlendirmeler ve ek yorumlar yapılmıştır.   Haberde, unvanım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmasına rağmen Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirtilmiştir. Ayrıca; haber içeriğinde abone sıfatını taşıyan, bağlı olduğum radyo grubu hakkında bazı bilgilere yer verilmişse de bu bilgiler tarafımızdan gönderilen yazılı cevaplar içeriğinde kesinlikle olmayan, şahsım tarafından ne yazılı ne de sözlü şekilde kesinlikle ifade edilmeyen, ancak haber içeriğinde şahsım tarafından ifade edilmiş gibi yazılan içerik de yer almaktadır.   Bağımsız ve kurumsal bir yapıya sahip olan ve bu konumunu korumaya büyük özen gösteren URYAD A.Ş. hakkında, anılan gerçek dışı haber sebebiyle önyargılı yorumlarda bulunulmamasını önemle rica ederim.   Daha detaylı bilgi almak isteyenler, şirketimizle irtibata geçebilirler.   Saygılarımla,   Olcay Akay URYAD A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Genel Müdür
Devamını Oku
Başkanlar her sektörde ölçümlemeyi konuştu!
29/04/2016
Başkanlar her sektörde ölçümlemeyi konuştu!
İletişimciler bahara “Merhaba” dedi... 28 Nisan Perşembe günü gerçekleşen öğle yemeğinde; RVD Başkanı Ahmet Pura, RVD Yönetim Kurulu Üyesi Suat Sözen, RD Başkanı Kayıhan Şardan, İAB Başkanı Mahmut Kurşun, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, RÖK Üyesi/İlancılık Reklam Ajans Başkanı Yakup Barouh, Uryad Başkanı İlhan Uzundurukan, Uryad Başkan Yrd./sözcüsü Olcay Akay ve İlancılık Eş Başkanı/RV Yönetim Kurulu Üyesi Ender Merter’in katılımıyla Uryad-İlancılık işbirliği, 6 Mayıs “Radyo Günü” ve sektörel gelişmeler öğlen yemeğinde katılımcılarla paylaşıldı.   Toplantıda radyo sektörüyle ilgili genel kanı pastayı büyütmeye yönelikti. Şeffaf ölçümlemelerin de bu alandaki ilerlemede önemli olduğu vurgulandı. At başı mecralar olarak bilinen; televizyon, geleneksel basın ve alternatif medya olan dijital sektörün önemine değinilen toplantıda radyo ve açık hava mecralarındaki paylaşımlarında yaratıcı içerikli çalışmaların pastadaki paylarının artacağı da vurgulandı.   Varılan sonuçta içerik ve yaratıcılığa daha çok önem vererek, radyonun bu anlamda öne çıkması gerektiğine değinildi.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ