Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
Unstereotype Alliance Türkiye Platformu Çalışmalarına Başladı
14/12/2019
Unstereotype Alliance Türkiye Platformu Çalışmalarına Başladı
      Birleşmiş Milletler Kadın Biriminin (UN Women) tüm tarafları bir araya getirmesiyle oluşturulan ve reklamlardaki zararlı toplumsal cinsiyet kalıp yargılarını dönüştürmeyi amaçlayan küresel Unstereotype Alliance’ın Türkiye platformu çalışmalarına başladı.  Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu (RTCEK) öncülüğünde, UN Women koordinasyonuyla yürütülecek iş birliği platformunun açılışı Reklamverenler Derneği (RVD) Başkanı Ahmet Pura ve UN Women Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü Alia El-Yassir’in ev sahipliğinde 13 Aralık Cuma günü İstanbul’da yapıldı.   Platform, reklam verenlerin, markaların ve reklamcıların ortaklaşa çalışmasıyla reklam ve medya içeriğini eşitlikten yana değiştirerek dünyaya örnek olmayı amaçlıyor. Markalarla iş birliği içerisinde olacak Unstereotype Alliance, çeşitlilik ve kapsayıcılığı ön plana çıkararak, iş ortamlarında kalıp yargılardan uzak bir çalışma kültürünün teşvik edilmesini hedefliyor. Ayrıca reklam içeriğinde klişelerden arındırılmış eşitlikçi tasvirler için şirketlerin uyması gereken ilke ve kılavuzların geliştirilmesi için çalışacak platform, halk arasında farkındalık yaratan iletişim yolları ile kalıp yargılara ve ayrımcılığa son verecek çalışmalar yürütecek. Derneğimizin de destekçisi olduğu Unstereotype Alliance Türkiye platformunun çalışma yapısına liderlik edecek olan firmalar: Avon, Coca-Cola, Colgate-Palmolive, Eczacıbaşı Holding, Eti Gıda, Johnson&Johnson, Kantar Media, Koç Holding, P&G, Publicis Groupé, Unilever, Vodafone, WPP.
Devamını Oku
RİAK 2019 Kasım Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
13/12/2019
RİAK 2019 Kasım Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Kasım 2019 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
RİAK 2019 Ekim Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
20/11/2019
RİAK 2019 Ekim Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Ekim 2019 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı
13/11/2019
2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı
2. İstanbul Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı öncesinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına URYAD olarak katıldık. Kamu Başdenetçisi Sayın Şeref Malkoç 18-19 Kasım 2019 tarihlerinde “İyi Yönetim İlkeleri ve Ombudsmanlık” alt temasıyla düzenlenecek Konferans hakkında bilgileri paylaştı.
Devamını Oku
Riak 2019 Eylül Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
14/10/2019
Riak 2019 Eylül Ayı Birey Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Eylül 2019 sonuçları açıklandı. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
Reklamarkası programı bugün 12:30’da Bloomberg TV ekranlarında...
11/10/2019
Reklamarkası programı bugün 12:30’da Bloomberg TV ekranlarında...
Duayen reklamcı Ender Merter’in hazırlayıp sunduğu  Reklamarkası programı bugün 12:30’da Bloomberg TV ekranlarında olacak. Programda 2019 yılının ilk yarısında gerçekleşen reklam yatırımları ile yıl sonu değerlendirmelerine yer verilecek. Program konukları// URYAD Yönetim Kurulu Başkanı Olcay Akay –ARVAK Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Tezcan– IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Neslihan Olcay Canlı yayın için link: https://lnkd.in/duakzds   RVD, RD önderliğinde sektörün öncü dernekleri URYAD, IAB, ARVAK, MMA’in bir araya gelmesiyle açıklanan medya yatırımlarında pastadan pay alan sektörlerin başkanları programda değerlendirmelerini yapıyor. Uryad Başkanı Olcay Akay, radyonun pastadan aldığı payı %3,6’ya yükselttiğini söyledi. Akay ayrıca radyonun yılı büyüme ile kapatacağını da sözlerine ekledi.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ