Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
RİAK Kasım Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
14/12/2016
RİAK Kasım Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Kasım 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Kasım ayında da Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği Power Türk ise üçüncülüğü korudu. Raporu görmek için tıklayınız.
Devamını Oku
The Brand Age Aralık 2016 sayısında bizde varız!
12/12/2016
The Brand Age Aralık 2016 sayısında bizde varız!
The Brand Age Aralık 2016 sayısında bizde varız! RİAK Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Olcay Akay, The Brand Age Aralık 2016 sayısına konuk oldu.     Haberin devamı için lütfen tıklayınız.
Devamını Oku
RİAK, Ekim 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
16/11/2016
RİAK, Ekim 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
Bazen tatlı bir melodi bazen son dakika haberi, kimi zaman dillere dolanan bir marka jingle’ı kimi zaman da uzun zamandır ihtiyacımız olan ürünün fırsat kampanyası... Radyo dinlediğimiz her an yaşamın tam içindeyizdir ve hiçbir şeyden habersiz kalmadan günümüze renk katarız. Hayatın tam ortasında yer alan radyo, hem günlük koşturmaca içinde yaşama renk katıyor hem de her açıdan gündemi takip edip güncel olaylardan geri kalınmamasını sağlıyor. RİAK AŞ tarafından Nielsen’e her ay yaptırılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Ekim ayında artış gösteren erişim oranları ile ortaya çıkan sonuçlar, radyonun insanların hayatında önemli bir yer tuttuğunu kanıtlıyor;     Haftalık radyo dinleme erişim oranı, araştırma sonuçlarına göre toplamda yüzde 64,6 Sosyo-Ekonomik Statü Grupları arasında radyoyu en çok dinleyen grup, yüzde 70,7 ile AB Grubu Tüm SES gruplarında radyo dinleme haftalık erişim oranları yüzde 59’un üstünde En çok radyo dinleyen yaş grubu, haftalık yüzde 70,6 oranında erişim ile 35-44 yaş arası Kadınların haftalık radyo erişim oranı yüzde 61 iken, bu oran erkeklerde yüzde 68 RİAK AŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Olcay Akay, önceki aya göre artan oranları göz önünde tutarak yaptığı açıklamada; “Radyo erişim oranlarının artması, kişilerin radyoyu öncelikli iletişim kanallarından biri olarak seçtiğinin net göstergesidir. Reklamverenler, radyoyu etkin bir şekilde kullandıkları taktirde sağlam ve olumlu geri dönüşler alındığı gözlemlenmektedir.” dedi.   İyi ve doğru araştırmaların dikkat çekici reklamlar ile birleştirilmesiyle son tüketicilerin etkili bir şekilde yakalanabileceğine dikkat çeken Olcay Akay; hedef kitlede yer alan kişiler ile markanın birebir ve aracısız buluşuyor olmasının satın alma davranışı üstünde büyük etkisi olduğunu vurguladı.   Radyo bütçelerinin diğer mecralara göre daha uygun olduğuna da dikkat çeken Akay; az maliyetle çok yaratıcı işler yapılabileceğini ve bu sayede de reklamverenlerin radyonun olumlu etkisini, çok fazla para harcamadan, sonuna kadar kullanabileceğini sözlerine ekledi.
Devamını Oku
RİAK Ekim Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
14/11/2016
RİAK Ekim Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Ekim 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Ekim ayında da Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu. Raporu görmek için tıklayınız
Devamını Oku
Finans Kafe’nin Konuğu RİAK Başkanı İlhan Uzundurukan
25/10/2016
Finans Kafe’nin Konuğu RİAK Başkanı İlhan Uzundurukan
20 Ekim 2016’da NTV’de yayınlanan Finans Kafe’nin konuğu RİAK Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uzundurukan idi. Radyo reklam yatırımlarındaki %32,46’lık artışa özellikle değinilen programda, radyo reytingleri ile ilgili önemli konular konuşuldu.
Devamını Oku
Kamuoyuna Duyuru
25/10/2016
Kamuoyuna Duyuru
Kamuoyuna Duyuru,   Sanatçı Arto’nun, yakın zamanda çıkarmış olduğu single şarkısını programlarında yayınlamayan radyo programcıları için sosyal medya hesaplarında mesnetsiz iddia ve iftiralarda bulunduğunu, ilgili radyoların derneğimize yapmış olduğu müracaatlar sonucunda üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.   Sektörümüzün mihenk taşları olan radyo yayıncılarının bu şekilde yıpratılıp, hakarete maruz kalması birbirini tamamlayan iki unsur olan radyo/dj ve sanatçı/yapımcı arasında olumlu gitmesi gereken süreci yaralamaktadır.   Tüm sanatçılar, radyo sektörünün çok değerli birer parçasıdır. Ancak bu, onlara kamuoyu önünde radyo kanallarına ve çalışanlarına yönelik manipüle edilmiş ve saptırılmış beyanlarda bulunma keyfiyeti vermez.   Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği olarak sanatçı Arto tarafından derneğimiz üyesi radyoların çalışanlarına yönelik olarak yapılmış hakaret dolu söylemleri şiddetle kınıyor, bu tür esef verici olayların tekrar etmemesini umuyoruz.   URYAD Yönetimi olarak sektörün sorunlarının çözümü için her zaman yayıncıların ve sektörün yanında olduğumuzu kamuoyuna saygıyla bildiririz.   URYAD Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ