Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
URYAD’ın yeni yönetim kadrosu belirlendi
31/03/2017
URYAD’ın yeni yönetim kadrosu belirlendi
Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği URYAD, III. Olağan Genel Kurulu’nu 28 Mart 2017 tarihinde Point Hotel Barbaros’ta gerçekleştirdi.   URYAD’ın III. Olağan Genel Kurul toplantısı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uzundurukan’ın konuşmasıyla başladı. Dört yıl önce bir hayali gerçekleştirmek üzere çıktıkları yolda sivil toplum örgütü olmanın verdiği güçle gerek yayın tarafında gerek mecra olarak radyo adına pek çok çalışma yapıldığını ve önemli sonuçlar elde edildiğini vurgulayan Uzundurukan, mecranın reklam yatırımlarından aldığı payın her geçen gün arttığına dikkat çekti.   Genel Kurul toplantısı 2015-2016 Yılı Faaliyet Raporu’nun okunması, mevcut yönetim ve denetim kurullarının ibraları ve 2017-2018 döneminde yapılması planlanan projelerin sunumuyla devam etti.   Bu noktada söz alan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, görevde oldukları iki yılı içerisinde hayata geçirilen çalışmalar hakkında bilgi verip, yeni dönemde yönetimde yer alacak arkadaşlarının üstlendikleri sorumluluğu sivil toplum örgütü olmanın bilinciyle yerine getirecekleri ve çalışmalara ara vermeden devam edecekleri inancında olduğunu belirtti.   Bu doğrultuda Radyo Sektörünü özendirmek adına çeşitli projelere imza atılacağını vurgulayan Akay, iyi doğru yapılan işlerin bir karşılığının olduğunun görülmesi adına URYAD çatısı altında prestijli bir “Radyo Ödülleri Gecesi” ile radyonun gücünü göstermek üzere “Radyo Festivali” düzenlenmesinin öncelikler arasında yer aldığını ifade etti. Akay konuşmasını 2017 yılının tüm hedeflerin başarıya ulaşacağı bir yıl olması dileğiyle tamamladı.   Yapılan tüzük değişikliğiyle Yönetim Kurulu asıl üye sayısı 5’ten 7’ye çıkarıldı ve yeni dönemde görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerinin seçimine geçildi.   Yönetimin belirlenmesinin ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında üyeler arasında yapılan seçimde İlhan Uzundurukan URYAD’a bir dönem daha başkan olurken, Olcay Akay ve Mehmet Akbay Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi.   İki yıl süreyle görev yapacak Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri aşağıdaki isimlerden oluştu;   YÖNETİM KURULU   Yönetim Kurulu Başkanı - İlhan Uzundurukan / Radyo Spor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Olcay Akay / Süper FM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Mehmet Akbay / Kral FM Sayman - İlknur İşbitiren Odabaş / Alem FM Üye - Bige Hattat / Best FM Üye - Erdem Seçkin / Slow Türk Üye - Yüksel Alemdar / Show Radyo   DENETİM KURULU   Üye - Ayşegül Akın Asal / NTV Radyo Üye - Burak Can / Metro FM Üye - Mustafa Kıyıcıoğlu / Radyo Slowtime
Devamını Oku
Radyo Reklam Yatırımları 220 Milyonu Aştı
21/03/2017
Radyo Reklam Yatırımları 220 Milyonu Aştı
Maliyeti daha düşük, erişimi en yüksek ikinci mecra olan radyo, 2016 yılında reklamverenlerin tercihi oldu.   2016’da radyo mecrasına yapılan reklam yatırımlarının ciddi boyutlara ulaşması, mecranın etkisini ve erişim gücünü bir kez daha gözler önüne serdi.   Radyo mecrasının büyük atılım yaptığı 2016 yılında, reklam yatırımları dikkat çekici boyutlara ulaştı. Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) beyanlarına dayanarak 2016 yılı mecra yatırımlarında radyonun payı TRT dahil toplam 220.701.332 TL* oldu.   RİAK A.Ş Genel Müdürü ve Basın Sözcüsü Olcay Akay yaptığı açıklamada; "Hem Türkiye hem de medya adına çok büyük zorluklardan geçilen bir yılın ardından ulaşılan bu rakam, radyo adına çok büyük bir başarı oldu." dedi.   Diğer mecralara oranla çok daha uygun bütçeler ile reklamverenlere avantaj sağlayan radyonun önemi ortaya çıkarken, iletişim sektörü için en cazip ve en etkili mecralardan biri olduğunu bir kez daha kanıtlandı.   *Yayıncı kuruluşlar tarafından RTÜK’e beyan edilmiş rakamları ve TRT’nin mecradan aldığı payı temsil etmektedir.
Devamını Oku
RİAK Şubat Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
15/03/2017
RİAK Şubat Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Şubat 2017 hane bazlı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Şubat ayında Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken, TRT FM ikinciliğini korudu. Power Türk ise tekrar üçüncülüğe yükseldi. Raporu görmek için tıklayınız
Devamını Oku
RİAK Teknik Komitesi Toplandı
24/02/2017
RİAK Teknik Komitesi Toplandı
RİAK A.Ş. Teknik Komitesi, 22 Şubat 2017 tarihinde yapılan ‘Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması Çalıştayı'nda çıkan sonuçları değerlendirdi.
Devamını Oku
RİAK, İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti!
23/02/2017
RİAK, İstanbul Üniversitesi’ni Ziyaret Etti!
RTÜK Kamuoyu, Yayın Araştırmaları ve Ölçme Dairesi Başkanı Şemsettin Gürpınar, Daire Başkan Yardımcısı Dinser Şahin ve diğer uzman ekip ile Doç. Dr. Haluk Zülfikar’ın da eşliğinde İstanbul Üniversitesi’ndeki değerli hocalarımızı ziyaret ettik.
Devamını Oku
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması Çalıştayı Başarıyla Gerçekleşti!
23/02/2017
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması Çalıştayı Başarıyla Gerçekleşti!
RİAK Başkanı İlhan Uzundurukan'ın Hoş Geldiniz konuşmasının ardından Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması Çalıştayı'nda, birbirinden değerli konuklar kendi sektörleri açısından radyo araştırmalarının öneminden bahsettiler.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ