Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
6 Mayıs Radyo Günü’ne özel radyo spotu hazırlandı
05/05/2016
6 Mayıs Radyo Günü’ne özel radyo spotu hazırlandı
URYAD’ın 6 Mayıs Radyo Günü’ne özel hazırladığı radyo spotunun hayata geçirilmesinde kalabalık bir kadro çalıştı. İlancılık Reklam Ajansı Eş Başkanı Ender Merter, Kreatif Direktörü Mithat Çalışkan ve Müşteri Temsilcisi Melis Aydın tarafından koordine edilen prodüksiyon IPD’de gerçekleştirildi.   Seslendirmede; "Hayat Bilgisi" adlı radyo programının efsane ikilisi Ali Ertem ve Fatih Sarıkan’ın yanı sıra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü öğrencileri Tarık Özhan, Özge Haddur, Berna Yalnız, Aziz Barkın Kadıoğlu da görev aldılar. Öğrenciler aynı zamanda IPD Süpervizörü Tamer Çınarcık ile sohbet etme ve post prodüksiyon dünyasındaki gelişmeler hakkında bilgi alma fırsatı da buldular.
Devamını Oku
Basın Açıklaması
29/04/2016
Basın Açıklaması
20 Mart 2016 tarihli Yeni Şafak gazetesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptığım URYAD A.Ş. ve radyo ölçümleri hakkında gerçek dışı içeriğe sahip bir haber yayımlanmıştır. Yayınlanan habere şimdiye kadar tarafımızca dönüş yapılmamış olması, yanlış algılama ve yorumlamalara sebep olduğundan cevap verme zorunluluğu doğmuştur.   Bahsi geçen haber, URYAD’ın o dönemde anlaşmalı olduğu PR şirketi aracılığıyla, yazılı sorulara yazılı cevap verme yöntemiyle gerçekleşecekti. Ancak haberde, PR şirketi aracılığı ile gönderilen yazılı cevapların içeriğinde kesinlikle olmayan bazı değerlendirmeler ve ek yorumlar yapılmıştır.   Haberde, unvanım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmasına rağmen Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirtilmiştir. Ayrıca; haber içeriğinde abone sıfatını taşıyan, bağlı olduğum radyo grubu hakkında bazı bilgilere yer verilmişse de bu bilgiler tarafımızdan gönderilen yazılı cevaplar içeriğinde kesinlikle olmayan, şahsım tarafından ne yazılı ne de sözlü şekilde kesinlikle ifade edilmeyen, ancak haber içeriğinde şahsım tarafından ifade edilmiş gibi yazılan içerik de yer almaktadır.   Bağımsız ve kurumsal bir yapıya sahip olan ve bu konumunu korumaya büyük özen gösteren URYAD A.Ş. hakkında, anılan gerçek dışı haber sebebiyle önyargılı yorumlarda bulunulmamasını önemle rica ederim.   Daha detaylı bilgi almak isteyenler, şirketimizle irtibata geçebilirler.   Saygılarımla,   Olcay Akay URYAD A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Genel Müdür
Devamını Oku
Başkanlar her sektörde ölçümlemeyi konuştu!
29/04/2016
Başkanlar her sektörde ölçümlemeyi konuştu!
İletişimciler bahara “Merhaba” dedi... 28 Nisan Perşembe günü gerçekleşen öğle yemeğinde; RVD Başkanı Ahmet Pura, RVD Yönetim Kurulu Üyesi Suat Sözen, RD Başkanı Kayıhan Şardan, İAB Başkanı Mahmut Kurşun, Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, RÖK Üyesi/İlancılık Reklam Ajans Başkanı Yakup Barouh, Uryad Başkanı İlhan Uzundurukan, Uryad Başkan Yrd./sözcüsü Olcay Akay ve İlancılık Eş Başkanı/RV Yönetim Kurulu Üyesi Ender Merter’in katılımıyla Uryad-İlancılık işbirliği, 6 Mayıs “Radyo Günü” ve sektörel gelişmeler öğlen yemeğinde katılımcılarla paylaşıldı.   Toplantıda radyo sektörüyle ilgili genel kanı pastayı büyütmeye yönelikti. Şeffaf ölçümlemelerin de bu alandaki ilerlemede önemli olduğu vurgulandı. At başı mecralar olarak bilinen; televizyon, geleneksel basın ve alternatif medya olan dijital sektörün önemine değinilen toplantıda radyo ve açık hava mecralarındaki paylaşımlarında yaratıcı içerikli çalışmaların pastadaki paylarının artacağı da vurgulandı.   Varılan sonuçta içerik ve yaratıcılığa daha çok önem vererek, radyonun bu anlamda öne çıkması gerektiğine değinildi.
Devamını Oku
URYAD 2016 Mart Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
01/04/2016
URYAD 2016 Mart Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Mart 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Mart ayında Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu.   2016 Mart ayında sisteme dahil olan aboneler: Radyo Bilyoner Detaylı Rapor için buraya tıklayınız.
Devamını Oku
URYAD’DAN TERÖRE KARŞI SAĞDUYU ÇAĞRISI!
15/03/2016
URYAD’DAN TERÖRE KARŞI SAĞDUYU ÇAĞRISI!
URYAD (Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği), ülkemizde yaşanan terör olayları sebebiyle sağduyu, birlik ve beraberlik çağrısı içeren bir radyo spotu hazırladı. Hazırlanan radyo spotu URYAD üyesi tüm radyo kanallarında 14 – 16 Mart 2016 tarihlerinde saat 08.30-18.30 saatleri arasında yayınlanacak.   Son zamanlarda ülkemizde yaşanan ve 13 Mart’ta Ankara’da gerçekleşen patlamalarla tepe noktasına ulaşan terör olayları sebebiyle, URYAD (Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği) bir kamu spotu hazırladı. URYAD üyesi tüm radyolarda 14-16 Mart tarihlerinde saat 08.30-18.30 arasında yayınlanacak olan radyo spotunda: “Toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeden, birlik-beraberlik içinde demokrasiye sahip çıkılacağına ve terörün amacına erişmesini engelleyeceğimize yürekten inanıyoruz!” deniyor. Yaşanan süreçte medya kuruluşlarına önemli görevler düştüğünü belirten URYAD, teröre karşı kayıtsız şartsız bir duruş sergilenmesi gerektiği vurgulanıyor.
Devamını Oku
URYAD 2016 Şubat Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
14/03/2016
URYAD 2016 Şubat Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Şubat 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Şubat ayında da Kral FM yine en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliğini, Power Türk FM ise üçüncülüğünü korudu.   TÜİK tarafından açıklanan il bazlı hane sayılarına göre, 30 il kapsamında yer alan hane evreni 14.068.922’den 15.679.715’e güncellenmiştir. İlgili evren değişikliği Hane Bazlı raporda uygulanmıştır.   2016 Şubat ayında sistemden ayrılan aboneler Radyo24 Spor Radyo yayınlarını durdurması sebebiyle Şubat 2016 Hane Bazlı Ölçüm raporunda yer almamıştır. Buraya tıklayınız.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ