Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR
.....Duyurular...............
URYAD, Haziran 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
19/07/2016
URYAD, Haziran 2016 Haftalık ve Günlük Radyo Dinleme Oranlarını Açıkladı
URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın günlük ve haftalık bazda Haziran 2016 sonuçları açıklandı.   Haftalık radyo dinleme erişim oranı, araştırma sonuçlarına göre toplamda yüzde 63,3 Sosyo-Ekonomik Statü Grupları arasında radyoyu en çok dinleyen grup, yüzde 72 ile AB Grubu Tüm SES gruplarında radyo dinleme haftalık erişim oranları yüzde 56’nın üzerinde En çok radyo dinleyen yaş grubu, haftalık yüzde 69,2 oranında erişim ile 35-44 yaş arası Kadınların haftalık radyo erişim oranı yüzde 59 iken bu oran erkeklerde yüzde 68
Devamını Oku
URYAD 2016 Haziran Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
18/07/2016
URYAD 2016 Haziran Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Haziran 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Haziran ayında da Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu. Buraya tıklayınız.
Devamını Oku
URYAD 2016 Mayıs Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
14/06/2016
URYAD 2016 Mayıs Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Mayıs 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Mayıs ayında da Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu. Detaylı Rapor için buraya tıklayınız.
Devamını Oku
URYAD, Media Summit 2016’da desteğini gösterdi
04/06/2016
URYAD, Media Summit 2016’da desteğini gösterdi
Medyayı düşünenler, planlayanlar, yönetenler ve markalar Media Summit 2016’da buluştu. URYAD, bu önemli etkinliğin sesi oldu.   2-3 Haziran’da Zorlu PSM’de düzenlenen Media Summit 2016, marka ve medya dünyasının ortak konularını, bir düşünce zenginliği içinde harmanladı. “Dijital Dönüşüm” konusunu gündeme alan ve aralarında RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’nın da bulunduğu değerli konuşmacıların katılımıyla tek bir bakış açısından ziyade, farklı yaklaşımları içinde barındırarak, fikir havuzu oluşturan Media Summit 2016’nın bu seneki sponsorlarından biri de “Summit’in Sesi” sloganıyla URYAD oldu.   Medyanın zenginleşmesine ve gelişmesine dair desteklerini her zaman sunan URYAD, bu sponsorlukla amacını net olarak bir kez daha gösterdi.
Devamını Oku
URYAD 2016 Nisan Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
16/05/2016
URYAD 2016 Nisan Ayı Hane Bazlı Ölçüm Raporu
Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Nisan 2016 hane bazlı sonuçları açıklandı.   Araştırma sonuçlarına göre Nisan ayında Kral FM en çok dinlenen radyo olmayı sürdürürken TRT FM ikinciliği PowerTürk ise üçüncülüğü korudu.   2016 Nisan ayında sistemden ayrılan aboneler: Kanaltürk Radyo Detaylı Rapor için buraya tıklayınız.
Devamını Oku
URYAD Yönetimi, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u ziyaret etti
13/05/2016
URYAD Yönetimi, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’u ziyaret etti
URYAD (Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği) Yönetim Kurulu Üyeleri, radyonun ülkemizdeki yeri ve durumu hakkında Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'a ziyarette bulundu.   URYAD Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Uzundurukan, URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay, URYAD Yönetim Kurulu Üyesi Zafer İlik, Power Grup CEO’su Bülent Turan ve ANAR Araştırma Genel Müdürü tarafından gerçekleştirilen ziyarette, radyo sektörünün genel durumu ve yaşadığı sıkıntılar konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.   URYAD Yönetim Kurulu aynı zamanda “Yayın Hizmetlerinin İzlenme ve Dinlenme Oranı Ölçümlerinin Yapılmasına ve Denetlenmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hakkında radyo lehine değişiklik önerilerini iletti. Olumlu geçen görüşmede Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, RTÜK Başkanlığına taleplerini iletileceğini belirtti.
Devamını Oku
İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ