Duyurular

ANASAYFA DUYURULAR Basın Açıklaması
Basın Açıklaması
29/04/2016
Basın Açıklaması

20 Mart 2016 tarihli Yeni Şafak gazetesinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yaptığım URYAD A.Ş. ve radyo ölçümleri hakkında gerçek dışı içeriğe sahip bir haber yayımlanmıştır. Yayınlanan habere şimdiye kadar tarafımızca dönüş yapılmamış olması, yanlış algılama ve yorumlamalara sebep olduğundan cevap verme zorunluluğu doğmuştur.
 
Bahsi geçen haber, URYAD’ın o dönemde anlaşmalı olduğu PR şirketi aracılığıyla, yazılı sorulara yazılı cevap verme yöntemiyle gerçekleşecekti. Ancak haberde, PR şirketi aracılığı ile gönderilen yazılı cevapların içeriğinde kesinlikle olmayan bazı değerlendirmeler ve ek yorumlar yapılmıştır.
 
Haberde, unvanım Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olmasına rağmen Yönetim Kurulu Başkanı olarak belirtilmiştir. Ayrıca; haber içeriğinde abone sıfatını taşıyan, bağlı olduğum radyo grubu hakkında bazı bilgilere yer verilmişse de bu bilgiler tarafımızdan gönderilen yazılı cevaplar içeriğinde kesinlikle olmayan, şahsım tarafından ne yazılı ne de sözlü şekilde kesinlikle ifade edilmeyen, ancak haber içeriğinde şahsım tarafından ifade edilmiş gibi yazılan içerik de yer almaktadır.
 
Bağımsız ve kurumsal bir yapıya sahip olan ve bu konumunu korumaya büyük özen gösteren URYAD A.Ş. hakkında, anılan gerçek dışı haber sebebiyle önyargılı yorumlarda bulunulmamasını önemle rica ederim.
 
Daha detaylı bilgi almak isteyenler, şirketimizle irtibata geçebilirler.
 
Saygılarımla,
 
Olcay Akay
URYAD A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Genel Müdür


İLETİŞİM BİLGİLERİ 0(212) 217 30 01-02
GAYRETTEPE MAH. YILDIZ POSTA CAD. AY YILDIZ SİTESİ NO:26 B BLOK D.41 GAYRETTEPE-BEŞİKTAŞ/İSTANBUL
© 2016. Tüm hakları saklıdır. ULUSAL RADYO YAYINCILARI DERNEĞİ