Radyo Dinlenme Oranı Yüzde 44'e ulaştı

“Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Nisan 2015 sonuçları açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Nisan ayında Türkiye genelinde tüm sosyo-ekonomik gruplardan hanelerde radyo dinleme oranları istikrarlı şekilde yükselmeye devam ediyor.

URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay en az 5 bin hane ve 7500 birey ile yapılan “Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması”nın Nisan 2015 sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre bu yılın başından itibaren Türkiye genelinde tüm sosyo-ekonomik gruplardan hanelerde radyo dinleme oranları sistematik olarak artış gösteriyor. Ocak 2015 sonuçlarına göre Türkiye genelinde yüzde 42 olan hanelerde radyo dinleme oranı, istikrarlı yükselişini sürdürerek Nisan ayında yüzde 44’e ulaştı.

URYAD A.Ş. Genel Müdürü ve URYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olcay Akay:
“Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması’nın Nisan 2015 itibariyle 7.sini gerçekleştirdik. Şimdiye kadar yaptığımız araştırmalar Türkiye’de her sosyo-ekonomik kesimden insanın radyo dinleme oranlarının gün geçtikçe arttığını gösteriyor. Ayrıca radyo dinleyicilerinin yüzde 92’si, yani neredeyse tamamı, radyo reklamlarını dinliyor. Bu da RADYOyu, başta reklam ve tanıtım kampanyaları olmak üzere, insanlara ulaşmada en etkili ve verimli ‘kitle iletişim aracı’ yapmaktadır.” dedi.

* Radyo Dinleyici Ölçümü Araştırması, URYAD A.Ş. ve Nielsen tarafından her ay düzenli olarak yayınlanmaktadır. Araştırmanın sonuç sıralaması, URYAD A.Ş.’ye üye olan kanallar arasında yapılmaktadır.