Demokrasi Düşmanlarına Karşı Tek Ses Tek Yürek

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin birlik ve beraberliğini, demokratik rejimimizi ve millet irademizi açıkça tehdit eden işgal girişiminin ve kahraman halkımızın tüm dünyaya demokrasi dersi vererek yazdığı destanın yıl dönümünü yaşıyoruz.

Milletimizin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek iradesini savunduğu 15 Temmuz, dünya tarihinin en önemli kitle hareketlerinden biri olarak tarihe geçti. Radyo, televizyon ve diğer kitle iletişim araçlarının toplum için ne denli hayati öneme sahip olduğu 15 Temmuz’da bir kez daha anlaşıldı. Milyonlarca vatandaşımız, ulusal ve yerel iletişim araçları sayesinde meydanları doldurarak demokrasisine kast edenlere hâkimiyetin kendisine ait olduğunu gösterdi.

URYAD olarak, demokrasimizi kadim ve köklü kılacak en önemli unsurlardan biri olan ulusal iletişimin önemini 15 Temmuz’un yıl dönümünde tekrar hatırlatıyoruz.

Kahraman demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hâkimiyetin sahibi olduğunu tüm dünyaya haykıran kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyoruz.